otestovat
oraquick_logo
Home O testech Provedeni testu Caste dotazy Kde se otestovat Dalsi informace Kontakt
01_home_new_18 01_home_new_19 01_home_new_20 01_home_new_21 01_home_new_22 01_home_new_23

1. Přesnost OraQuick HIV a HCV testů:
Na základě studií je přesnost testu OraQuick ADVANCE® HIV-1/2 99,9% (citlivost 100%, specificita 99,8% - z ústních tekutin). Citlivost z krve a plazmy OraQuick ADVANCE® HIV 100% a specificita 100%. Přesnost testu OraQuick HCV® 98,85% (citlivost 98,1%, specifičnost 99,6%- z ústních tekutin). Citlivost z krve OraQuick HCV® 99,7%, plazma a sérum 99,9, specificita z krve, plazmy a séra 99,9%.

2. Přenáší se HIV slinami? Jak může test fungovat na bázi ústních tekutin pokud se HIV nepřenáší?
CDC (Center for Deseas Control and Prevention), americká vládní agentura zaměřující se na veřejné zdraví, potvrdila na základě mnoha podpůrných studií, že HIV se nepřenáší slinami. OraQuick ADVANCE® a OraQuick HCV® netestuje ze slin, nýbrž absorbuje ze stěru plaku dásní protilátky přímo z cév ústní sliznice.

3. Reaktivní (pozitivní) výsledky testů OraQuick ADVANCE® a OraQuick HCV®:
Reaktivní výsledky testu OraQuick ADVANCE® nebo OraQuick HCV® nemůžou být interpretovány jako absolutně nesporná diagnóza. Pro stanovení finální diagnózy HIV nebo HCV musí být proveden konfirmační test v Národní referenční laboratoři, stejně jako u všech laboratorních testů.

4. OraQuick ADVANCE®/OraQuick HCV® a laboratorní testy:
Testy OraQuick ADVANCE® prošly velmi rozsáhlými klinickými studiemi a zkouškami, které potvrdily, že výsledky těchto testů jsou srovnatelné s výsledky laboratorních testů.

5. Obsahuje testovací zařízení nějaké jedovaté chemikálie?
Ne. Podle OSHA (Occupational Saftey & Health Administration - americká agentura pro bezpečnost práce a správy zdraví) Hazard Communication Standrad, 29 C.F.R.1910.1200, testovací zařízení není považováno za nebezpečné a neobsahuje nebezpečné chemikálie.

6. Testy HIV-1/2 OraQuick ADVANCE® a OraQuick HCV® a ranné stádium infekce:
Testy OraQuick díky své citlivosti detekují protilátky v raném stádiu infekce.

7. Doba provedení testu?
Samotné provedení testu trvá cca 20 sekund . Vyhodnocení testu trvá 20 minut od vložení testu do detekčního činidla.

8. Jaké jsou biologické principy testu?
HIV -1/2 OraQuick ADVANCE® obsahuje syntetické peptidy reprezentující oblast obálky HIV a kozí antihumánní IgG, sloužící pro kontrolu postupu imobilizované na nitrocelulózové membráně v testovací (T) zóně a kontrolní (C) zóně. HCV-OraQuick® obsahuje syntetické peptidy a rekombinační proteiny z jádra oblasti NS3 a NS4 genomu HCV (testovací linka) a kozího antihumánního IgG (kontrolní linka imobilizované na nitrocelulózové membráně.

9. Co všechno obsahuje jedna kompletní sada testu?
Jedna kompletní sada testu OraQuick obsahuje sáček/balení testu, modrý stojánek a příbalový leták. Sáček/balení testu pak dále obsahuje testovací zařízení, detekční činidlo a silika gel (netoxický, nehořlavý pohlcovač vlhkosti)

10. Výhody testů OraQuick®:
- testy OraQuick® jsou nejsnadnější a nejpřesnější profesionální rychlo testy
- přesnost, rychlost a snadné použítí
- provedení testu na základě odběru vzorku z ústních tekutin, tudíž vpichy, odběry krve a kontakt s krví je při testování vyloučen
- vyráběno na základě nejmodernějších technologii společnosti ORASURE v USA
- snadné použití v terénním testování
- po provedení testu jsou v testovacím zařízení přítomny pouze vzorky ústních tekutin, které nejsou infekčním materiálem
- skladovatelnost od 2 – 30 °C

11. HCV OraQuick®:
- funguje na stejném principu jako HIV-1/2 OraQuick ADVANCE® co se výhod použití týče

Copyright © 2012, The Vlastik

All rights reserved

banner_csap_04